Dropshipping 2.0 - manuál

Manuál > Jak funguje služba Dropshipping.cz a co nabízí?

Co vše umíme? Princip fungování Dropshipping.cz

V systému Dropshipping.cz jsou zařazeni dodavatelé, se kterými máme velkoobchodní smlouvy, máme tak přístup k jejich aktuální nabídce produktů. K této nabídce získáte v rámci této služby přístup i vy. V okamžiku kdy nám pošlete vaši objednávku, tak zajistíme dodání zboží přímo vašemu zákazníkovi a vám vyplatíme provizi ve výši rozdílu mezi prodejní cenou a velkoobchodní cenou.

Nemusíte řešit fakturaci koncovým zákazníkům, papírování a EET jen prodáváte a necháváte si vyplácet provizi, kterou nám vyfakturujete zde v administraci.

Jednoduše řečeno, služba DROPSHIPPING.CZ shromažďuje na jedné straně dodavatele různých sortimentů a na druhé straně jednotlivé e-shopy, který tento sortiment prodávají.

Jak funguje Dropshipping.cz názorně ukazuje schéma níže. V tomto případě jde o formu spolupráce, kdy zboží jde přímo od dodavatele ke koncovému zákazníkovi, máme ještě další formu spolupráce s dodavateli o té se dočtete více ZDE.

Nejsme klasická affiliate síť

Hledáme především klienty, kteří fungují více jako klasické eshopy a mají tedy kapacitu se této činnosti věnovat naplno. Co tím myslíme? Naši klienti neřeší jen marketing a prodej, ale poskytují zpravidla i základní podporu pro zákazníka. Připravujeme řešení, kdy i servis pro zákazníky budeme poskytovat jen my (přesněji naše operátorky). K dispozici by měl být i live chat.

My jsme na oplátku schopni poskytnout vysokou míru individuálního přizpůsobení, zajímavý sortiment a hlavně mnohem vyšší provize než u affiliate (provize u affiliate jsou totiž výrazně nižší, průměrně se pohybují cca od 5 % do 12 %). V Dropshipping.cz se provize pohybují cca od 20 % do 70 %.

Objednávky můžete zadávat manuálně nebo využít automatického přeposílání objednávek z vašeho e-shopu přes API. Více o možnostech napojení ZDE.


Fulfillment a B2B nakupování

Nabízíme i další věci. U nás máte unikátní možnost kombinovat Dropshipping (prodej zboží od našich dodavatelů bez skladu) s Fulfillmentem (uskladnění zboží na našem skladě a expedice) a s B2B nakupováním od našich zahraničních či českých dodavatelů.


Příklad, jak může taková spolupráce vypadat:

Rozhodnete se prodávat třeba dárkové zboží a gadgety, můžete si přes nás od našeho zahraničního dodavatele objednat třeba 100 kusů vybraného produktu (modul B2B nakupování), až produkt dorazí, uskladníme vám ho u nás na skladě, vy nám pak jen posíláte instrukce, kam co poslat (modul Fulfillment).

Zároveň ale chcete k těmto produktům ještě něco do vaší nabídky přidat a nechcete to kupovat na sklad, není problém, využijete modul Dropshipping a jednoduše si vyberete jakýkoli produkt z naší nabídky a přidáte ho do objednávky.

Nebo si zboží můžete sehnat po vlastní ose a jen ho k nám naskladnit a využívat čistě Fulfillment nebo Fulfillment v kombinaci s Dropshippingem. Variant je opravdu mnoho a je jen na vás jakou strategii zvolíte, zároveň můžete typ spolupráce kdykoli změnit, tak jak se vám bude hodit.


Související tagy: fungování systému začátky