Dropshipping 2.0 - manuál

Manuál > Prodej vlastních produktů v síti Dropshipping.cz a B2B katalogu

Aktivace produktů - zveřejnění nabídky pro ostatní klienty

Editaci a zpřístupnění produktů lze udělat 2 způsoby:a) Ruční editací:

Pro zpřístupnění vaší nabídky produktů ostatním prodejcům je potřeba provést následující kroky:

1) V sekci Produkty - Přehled doporučujeme nejprve ověřit, že u produktů máte dostatečný popis a fotografie. Do sekce s editací popisu je možné se dostat přes tlačítko "upravit produkt". Vedle je také tlačítko "zobrazit galerii" a přes toto tlačétko je možné nahrát fotky produktů. Popis a fotografie jsou povinné parametry produktu.
POZOR! POkud jsou vaše produkty importovány pomocí XML feedu, nejsou manuální úpravy v této sekci možné a veškeré údaje je nutné změnit již na úrovni Vašeho XML feedu.


2) Dále je potřeba nastavit u produktu velkoobchodní a prodejní cenu + sazbu DPH. Na nastavení těchto údajů se lze dostat přes ikonu "tužky" u dané varianty:

Pamatujte, že VOC je cena, za kterou produkt prodáváte do naší sítě. Finální cena pro klienta se pak skládá právě z VOC + naší marže, která se obvykle pohybuje od 2 do 5 %.


Velkoobchodní cena bez DPH - Toto je cena, za kterou nabízíte produkt k prodeji a na kterou budete mít nárok v případě, že se produkt prodá

Maloobchodní cena s DPH - Toto je doporučená prodejní cena za kterou chcete, aby se produkt prodával. Pokud zvolíte u svého sortimentu že požadujete, aby se striktně dodržovala, tak to také bude minimální cena, za kterou ostatní prodejci mohou váš produkt prodávat. POZOR!! Velkoobchodní cenu bez DPH zadáváte bez DPH ale u maloobchodní ceny zadáváte částku včetně DPH

DPH - Sazba DPH, která se na tento produkt vztahuje dle zákona, nikoli dle toho jestli jste plátce či neplátce.

4) Jako poslední krok je potřeba produkt aktivovat. To lze provést kliknutím na ikonu "košíku". A následně zvolením možnosti:

veřejně, pro všechny uživatele - Tento produkt bude dostupný k prodeji všem prodejcům v naší síti


5) Žádost o vytvoření dodavatelského profilu

Zašlete nám do rychlých dotazů nebo na email: pomocnik@dropshipping.cz žádost o zveřejnění vašeho sortimentu a vytvoření dodavatelského profilu.

Pro vytvoření dodavatelského profilu budeme potřebovat tyto informace:

- Fakturační údaje

- Název, pod kterým chcete vystupovat v našem B2B katalogu

- Reprezentující obrázek vašeho sortimentu

- Krátký popis vašeho sortimentu


6) Posledním krokem je schválení Vašeho sortimentu z naší strany

- projdeme si Váš sortiment, zajímají nás především nastavené ceny, zda jsou konkurenceschopné, dále popisy a fotografie produktů

Po zveřejnění se Váš sortiment objeví v seznamu našich dodavatelů sítě Dropshipping.cz a v B2B katalogu.


b) Přes API:

viz sekce Fulfillment v dokumentaci našeho API.


Související tagy: fulfillment produkty