Dropshipping 2.0 - manuál

Manuál > Fulfillment

Ceník fulfillment

Fulfillmentový ceník 2021 - Fulfillment.cz

Ceny uvedeny bez DPH

Naskladňování:

Kontrola a naskladnění produktu

Cena: 15 Kč / balík a 2 Kč / produkt

+ 0,5 Kč / ks u vícečetného produktu.

Součástí je přijetí, evidence a následné zpracování balíku a poté kontrola produktů uvnitř a jejich zařazení na pozici do regálu. Cena se odvíjí dle počtu produktů stejného druhu s tím, že první kus stojí 2,- Kč a každý další 0,5 Kč. Například pokud dorazí 1 balík, ve kterém je 10ks stejného produktu, tak je cena spočítána takto:
15 + (1 x 2) + (9 x 0,5) = 21,5- Kč

Oštítkování:

Označení produktu štítkem o rozměru 3x5cm s čárovým kódem produktu a informacemi o produktu

Cena: 1 Kč / ks


Skladování:

Policový prostor 80x60x50 cm

Policový prostor může být rozdělen až na 3 pozice. Na každé pozici může být až 4 různé produkty. Tedy celkem 12 různých produktů na jeden policový prostor.
Účtuje se zaplnění po dnech:

  • Dokument - 0,001 Kč za ks/den *

  • A (malé)- 0,005 Kč za ks /den *

- Malý produkt, karta, ponožka, kartáček, náramky, šperky, brčko atd. ale i trička, povlečení atd.. typicky něco, čeho se vejde do průměrného regálu 500-tisíce kusů

  • B (standard) -0,04 Kč za ks /den *

- Asi nejběžnější velikost. Typicky hrneček, figurka, krabičky kolem 20 cm jedna hrana. Něco, čeho se vejde do průměrné police kolem 100 ks a více.

  • C (velké) - 0,08 Kč za ks /den *

- Relativně velké produkty. Typicky polštář, větší krabice (kolem 30 cm a více). Něco čeho se vejde do police kolem 50 ks a více.

  • D (extra velké)- 1,25 Kč za ks /den *

- Produkty, kterých se vejde do police max 3. Největší produkty, které ještě lze skladovat v policích.

  • Velký kvádr - 2,5 Kč za ks /den *

- Neboli náhrobní kostka. Produkty, co nelze skladovat v policích, musí mít speciální místo.

* Minimálně 1 Kč/den = Minimální hodnota účtována za uskladnění je 1 Kč za den a to kvůli fakturaci, jinak by bylo zaokrouhlováno na 0 Kč, což nelze. Týká se jen hypotetických případů, kdyby někdo uskladnil např. pouze 1 ks produktu velikosti A-C. V tomto případě by byla účtována vždy částka 1 Kč za den.


Expedice zásilek:

Expedice balíku - 25 Kč / balík + 3 Kč položka

+ 0,5 Kč / ks u vícečetného produktu.

Zahrnuje pickování a kontrolu produktů, jejich následnou kompletaci a zabalení. V ceně je obalový materiál, tisk spedičního štítku a finální kontrola před odesláním. Cena je tvořená fixním poplatkem 25,- Kč a počtem položek. Například pokud zásilka obsahuje 1ks produktu A + 5ks produktu B tak výsledná cena je vypočítána takto: 25 + (1x3) + (1x3) + (4x0,5) = 33,- Kč

Zpracování vrácených zásilek:

Zpracování vrácené zásilky - 15 Kč / balík + 2 Kč položka

+ 0,5 Kč / ks u vícečetného produktu.

Zahrnuje zpracování vrácené zásilky (například kvůli nepřevzetí) obsahuje přijetí a evidenci vrácené zásilky, její následné rozbalení a kontrola produktů jestli nejsou poškozeny a jejich následné zařazení zpět na pozici. Cena je tvořená fixním poplatkem 25,- Kč a počtem položek. Například pokud zásilka obsahuje 1ks produktu A + 5ks produktu B tak výsledná cena je vypočítána takto: 15 + (1x2) + (1x2) + (4x0,5) = 21 Kč

Zpracování reklamace:

Příjem balíku s reklamací – 30 Kč / balík + 3 Kč / fotografie

Zahrnuje příjem a evidenci balíku s reklamací, jeho rozbalení a zaevidování veškerých podkladů do systému. Každá reklamovaná položka je vyfocena tak, aby bylo možné posoudit rozsah poškození i na dálku a také jsou fotograficky zaznamenané veškeré potřebné dokumenty (například průvodní dopis)

Vícepráce:

Práce nad rámec ceníku, speciální úkony jako např.: přepočítání zboží, speciální štítkování, skládání krabiček, speciální polepení, rozdělení na varianty atd.

Cena: 350 Kč / hodina

Více na: https://www.fulfillment.cz/