Dropshipping 2.0 - manuál

Manuál > Objednávky

STATISTIKY

Statistiky

Nově jsme do vaší administrace Dropshipping.cz přidali novou sekci STATISTIKY, kde naleznete komletní statistiky vašich objednávek a vašich nejprodávanějších produktů.


a) Kompletní statistiky vašich objednávek

Statistiky můžete zobrazit dle různých ukazatelů a kritérií:

- dle počtu objednávek

- dle vašeho zisku (čisté provize)

- dle celkové ceny objednávek (obrat v maloobchodních/prodejních cenách)

- dle obratu ve VOC (rozhodující ukazatel pro výpočet vašeho cenového levelu)

Zároveň můžete zobrazit objednávky jen za určité stavy, např. objednávky ve stavu "Převzatá" a "Odeslaná" nebo můžete zobrazit statistiku vrácených objednávek. Samozřejmostí je nastavení období, za které chcete statistiky zobrazit.

Dále také zobrazit objednávky jen dle vybraného způsobu přepravy nebo platby (vhodné pro sledování nepřevzatých napříč kurýry a poměr dobírek)


Zobrazit můžete základní graf nebo koláčové grafy za vaše jednotlivé obchody nebo vybrané dodavatele.

Základní grafKoláčové grafyb) Nejprodávanější produkty

Můžete si také zobrazit vaše nejprodávanější produkty za jednotlivé obchody nebo dodavatele. Produkty si pak můžete seřadit dle celkového počtu objednaných kusů, dle počtu objednávek nebo dle výše vaší marže z produktu (provize)*. Statistiky nejprodávanějších produktů můžete jednoduše exportovat i do excelu - viz tlačítko "export (excel)" v pravém horním rohu.Příklady - doporučení:

1) zobrazení statistik od začátku roku, dle zisku z objednávek*, v rámci vybraného obchodu, pouze za objednávky převzaté nebo odeslané, měsíčně a nechceme zobrazovat ve statistikách zrušené objednávky

 

Pozn.: Můžete přepínat mezi záložkami - základní graf, poměr obchodů a poměr dodavatelů

 

2) zobrazení obratu dle velkoobchodních cen jen za převzaté objednávky, za přechozí 3 měsíce (tento ukazatel rozhoduje o vašem cenovém levelu)

 

3) zobrazení počtu vrácených objednávek od začátku roku u jednotlivých dodavatelů (sortimentů)

 

 

4) zobrazení nejprodávanějších produktů v červnu 2017 za vybraný obchod, seřazené dle výše marže z produktu**

 

5) Zobrazení nepřevzatých objednávek jen u společnosti PPL a jen dobírky

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 * Zisk z objednávek = jedná se o čistou provizi z celé objednávky (v Kč bez DPH), tedy o provizi po odečtení poplatku za vyřízení a odečtení případné korekce za platbu a dopravu

** Marže (provize) = jedná se v podstatě o "hrubou provizi z produktu" (v Kč bez DPH), která se ale vztahuje pouze ke konkrétnímu produktu. Je vypočtena rozdílem mezi MOC a VOC produktu.

Pozn.: Veškeré údaje v Kč jsou uvedeny bez DPH.


Související tagy: nejprodávanější produkty nejprodávanější zboží statistika statistiky